Jaki system gastronomiczny wybrać

Restauracje są takimi miejscami, które korzystają z szeregu udogodnień ułatwiających zarządzanie firmą. Oprogramowanie dla restauracji jest bardzo ważną kwestią i pozwala sprawnie kierować lokalem, a także zbierać potrzebne informacje. Gościom restauracji zależy nie tylko na miłej atmosferze i niepowtarzalnym klimacie, ale także na umiejętnej obsłudze i menu dobranym do potrzeb odbiorcy. Jakie oprogramowanie dla restauracji wybrać? Jaki program dla gastronomii i dla obsługi klientów będzie przydatny?

Popularne oprogramowanie dla restauracji

Jednymi z najbardziej popularnych rozwiązań są następujące oprogramowania: X2System, Izzyrest, POSbistro, Foodsoft, Soga lub Gastro. Warto poznać zalety każdego z nich, co pozwoli dobrać najkorzystniejsze systemy do swojego lokalu gastronomicznego.

Wystarczy że wyszukacie w Google.pl interesujące was oprogramowanie – i z łatwosią znajdziecie producenta lub dostawcę usług.

 

Oprogramowanie dla gastronomii – X2System

X2System jest pakietem programów dla gastronomii, mającym za zadanie wspomagać przedsiębiorców w osiąganiu korzyści biznesowych. Ten system gastronomiczny działa w środowisku Microsoft Windows i cechuje się tym, że nadaje się do efektywnej pracy w strefie online, a także w pracy jednostanowiskowej. Aplikacja wyposażona została w specjalny interfejs, który ułatwia pracę początkującym użytkownikom, jak również dopasuje się do oczekiwań zaawansowanych odbiorców. Ponadto, oprogramowanie dla restauracji wyróżnia się modułową budową, co zapewnia integrację oraz elastyczne dopasowanie wielu funkcji programu do potrzeb każdego lokalu gastronomicznego. Stopniowo istnieje możliwość rozbudowania programu o kolejne funkcje i elementy.

Izzyrest

Izzyrest to program dla gastronomii, który pracuje w środowisku Windows i korzysta z nowoczesnych technologii. Użytkownik z łatwością zbuduje dzięki niemu receptury, skonfiguruje wyświetlane okna i łatwo pogrupuje potrzebne informacje. Co ciekawe, program jest ściśle zintegrowany z systemem Hotel On Line, jak również ma możliwość współpracy z programem Bilans. Cechuje się niezwykle łatwą obsługą, także przez internet. Dzięki Izzyrest praca z magazynami w strefie online zostanie znacznie usprawniona. Ponadto, jest to także program dla obsługi klientów – dostosować go można do obsługi sieci restauracji, a także terminali dotykowych, czy też drukarek i rachunków.

POSbistro

POSbistro jest innowacyjnym programem dla obsługi klientów, dającym możliwość zarządzania danym lokalem lub siecią restauracji. Aplikację zainstalować możemy na tablecie, pracując w chmurze i korzystając z całkiem nowych rozwiązań informatycznych w odniesieniu do procesu obsługi klienta. Specyficzne cechy tego programu pozwalają na obniżenie kosztów inwestycji w przypadku remontowania lokalu gastronomicznego, a także usprawnienie pracy kelnerów, a tym samym zmniejszenie kosztów funkcjonowania. POSbistro umożliwia przeprowadzanie ciągłej kontroli osobom kierującym firmą. Głównymi funkcjami tego oprogramowania są: sprzedaż i zamówienia mobilne, kontrolowanie czasu realizowania zamówień, wprowadzenie zniżek i promocji, definiowanie ilości sal i liczby stolików, wybór kolejności serwowania posiłków, czy też opcja wprowadzenia pizzy do karty.

 

Foodsoft

Foodsoft to program dla gastronomii obejmującej lokale typu puby, kawiarnie, pizzerie, restauracje i wiele innych. To nowoczesnych system gastronomiczny, który cechuje się skalowalnością wpływającą na sprostanie wymaganiom pracy kilku stanowisk sprzedażowych, przy jednoczesnym ciągłym dostępie do wszystkich aktualnych informacji dotyczących lokalu. Warto zauważyć, że Foodsoft skraca czas potrzebny na obsługę gości w restauracji, gdyż oddziałuje na sprawną komunikację kelnerów z kuchnią.

Soga

Soga jest profesjonalnym oprogramowaniem dla restauracji, które wyróżnia się łatwością w obsłudze i korzystaniem z nowoczesnego interfejsu wpływającego na wygodę i ergonomię pracy. Posiada szereg funkcji, z których skorzystają nie tylko większe lokale gastronomiczne, ale także mniejsze obiekty tego typu. Czytelny układ programu pozwala szybko opanować obsługę przez pracowników, co jest kolejną zaletą. Dzięki systemowi Soga wystawimy faktury i paragony, kontrolować możemy sprzedać i dokładne rozliczanie kelnerów. Co ciekawe, program wyposażony został w wygodne i duże przyciski, które usprawniają proces obsługi klienta, a praca na ekranie dotykowym staje się niezwykle praktyczna. Użytkownik bez problemu może modyfikować system, budując ciekawe menu lub konstruując układ stolików w lokalu. Autoryzacja programu pozwala na pracę na jednym lub kilku stanowiskach w obiekcie gastronomicznym.

Gastro – system gastronomiczny

System programów Gastro (np. Szef, Pos) jest uniwersalnym rozwiązaniem w przypadku obsługi rozliczeń w gastronomii i w sprzedaży, bazując na komputerowych ułatwieniach. Programy tego typu dają możliwość obsługiwania żywienia otwartego, zamkniętego, jak i zbiorowego. Jeśli chodzi o Gastro Pos, jest to samodzielne oprogramowanie, z którego korzystają barmani i kelnerzy. W przypadku Gastro Szef uzyskujemy możliwość fachowego zarządzania lokalem w każdym obszarach – od imprez i menu, po magazyn i analizę sprzedażową.