Ukraińskie restauracje we Wrocławiu

Polacy od zawsze uważani byli za miłośników dobrej kuchni. Nic dziwnego, iż na terenie naszego kraju pojawia się coraz więcej restauracji oferujących przysmaki kuchni świata. Wraz z rozwojem tanich linii lotniczych, wzrosła nasza chęć do poszukiwania nowych, nieznanych wcześniej smaków. Na popularność kuchni ukraińskiej w naszym kraju wpłynął napływ ludności pochodzenia ukraińskiego. Setki tysięcy Ukraińców zamieszkujących Polskę chętnie odwiedzają restauracje oferujące ich rodzimą kuchnię. Stęsknieni za krajem mogą liczyć, iż kosztując przygotowanych w Polsce posiłków, poczują choć namiastkę rodzinnego domu. Nierzadko restauracje ukraińskie prowadzone są przez Ukraińców, bądź posiadają ukraińskich kucharzy, którzy potrafią odtworzyć receptury swoich mam i babć.

Wrocław zagłębiem kuchni wschodniego sąsiada

Wrocław słynie z niewielkich klimatycznych restauracyjek oferujących różnorodną kuchnię. Właściciele tych miejsc oddali część swojego serca w stworzenie przytulnych, nawiązujących do tradycji wnętrz, w których nie tylko skosztujemy wyborną kuchnię ale i poczujemy czar regionu, z którego pochodzą kosztowane przez nas dania.

W ostatnich latach niezwykle popularna stała się kuchnia Wschodnia. Nasz fascynacja kuchnią ukraińską nie powinna nikogo dziwić. Różnorodność smaków, orientalne przyprawy wykorzystywane przez tamtejsze gospodynie sprawiają, iż dania kuchni ukraińskiej nie tylko fenomenalnie smakują ale też i pachną. Posiłek podawany w restauracji przeniesie nas w podróż po trawiastych stepach Ukrainy.

kuchnia ukrainska

Restauracje z kuchnią ukraińską – Wrocław

Nie jest tajemnicą, iż najwięcej restauracji oferujących kuchnię ukraińską znajduje się na Śródmieściu. Jest to związane z dużą liczbą turystów odwiedzających to piękne miasto. Wybierając się w kulinarną podróż po Wrocławiu nie możemy ograniczyć naszej wędrówki wyłącznie do centrum miasta. Na południu w okolicy Placu Powstańców Śląskich znajduje się miejsce oferujące tradycyjną kuchnię ukraińską. menu oferowane w tym miejscu zmienia się każdego dnia. Potrawy przygotowywane na miejscu zachwycają nie tylko smakiem ale też solidną porcją oraz przystępną ceną. To doskonałe miejsce na zjedzenie szybkiego obiadu. Na Bulwarze Ikara znajdującego się po zachodniej stronie miasta natrafimy na miejsce z sympatyczną obsługą, która nie tylko poda nam jedzenie, ale uchyli rąbka tajemnicy niepowtarzalnych w smaku dań serwowanych w tym klimatycznym miejscu. Wnętrze bezpośrednio nawiązuje do ukraińskiego folkloru, dzięki czemu poczujemy się tam swobodnie. Ceny kolejnych dań nie przyprawią nas o ból głowy, dzięki czemu możemy się tu wybrać zarówno na rodzinny obiad, jak i romantyczną kolację we dwoje. Na północnym-wschodzie Wrocławia znajduje się jeszcze jedno godne odwiedzenia miejsce. Podobnie jak poprzednie również i ten zakątek oferuje przepyszne ukraińskie potrawy. Nie da się ukryć, iż najwięcej ukraińskich lokali gastronomicznych znajduje się na styku Ołbina, Szczepina, Starego Miasta oraz Nadodrza. To tutaj znajduje się wrocławskie zagłębie wschodniej kuchni.

Kuchnia ukraińska wrocław

Biorąc pod uwagę miejsca, które cieszą się największą popularnością pośród Wrocławian, mieszkańcy miasta preferują tradycyjną kuchnię ukraińską. tradycyjny niecko kwaśny, pełen miękkich warzyw barszcz ukraiński jest najczęściej wybieraną potrawą. Dobrze przyprawione bliny z mięsem, tak charakterystyczne dla tej krainy geograficznej doskonale pasują do wspomnianego wcześniej barszczu. Nierzadko domawiane są jako uzupełnienie przepysznej zupy. Wegetarianie mogą zamówić gryczanki. Według oryginalnego przepisu te pulpeciki powinny zawierać mięso, jednakże restauratorzy wychodzą naprzeciw potrzebom rosnącemu gronu wegetarian. Na deser restauracje polecają uwielbiane przez wszystkich, którzy kiedykolwiek zetknęli się z ukraińską kuchnią syrniki, czyli placuszki z twarogu w sosie waniliowo-śmietankowym.

Na ceny poszczególnych dań w dużej mierze wpływa lokalizacja restauracji. Ceny w lokalach gastronomicznych znajdujących się w ścisłym centrum są wyższe od tych, które znajdują się na osiedlach czy obrzeżach miasta. Nie oznacza to, iż jedzenie w tych miejscach jest gorszej jakości. Wędrujac po kulinarnej mapie Wrocławia natrafimy na wiele znakomitych lokali gastronomicznych, które przeniosą nas na bezkresne ukraińskie stepy.